Ciąża i opieka nad dzieckiem

PORTAL BABYONLINE.CZ

Po dziesięciu latach realizacji projektów innych firm w 2007 roku znalazłam w sobie dość odwagi rozpocząć swój własny projekt. Portal internetowy Babyonline.cz z treściami tworzonymi wyłącznie przez lekarzy i specjalistów z doświadczeniem w swojej dziedzinie (ginekolodzy, pediatrzy, pedagodzy, psycholodzy, dietetycy, fizjoterapeuci i inni). Oprócz tego, że portal jest źródłem specjalistycznych informacji i porad, w trakcie mojego urlopu macierzyńskiego pełnił również pewnego rodzaju funkcję społeczną, był miejscem spotkań i schronieniem dla mnie i innych rodziców z mojego pokolenia.

BROSZURY POŚWIĘCONE CIĄŻY I OPIECE NAD DZIECKIEM BEZPŁATNIE

20 pytań o ciążę i poród to pewnego rodzaju przewodnik na okres 9 miesięcy ciąży (badania, odżywianie, aktywności, wybór pediatry, wyprawka dla niemowlaka i do szpitala), ponadto zawiera informacje, jakie kwestie urzędowe należy załatwić po porodzie oraz informacje na temat urlopu macierzyńskiego. Opracowana przez lekarzy ginekologów i położników.

20 pytań na temat opieki nad dzieckiem w pierwszych 6 miesiącach jego życia to cenne wskazówki dla rodziców od wyjścia ze szpitala, przez pierwszą kąpiel, karmienie, szczepienia, wprowadzanie pokarmów stałych po wyposażenie domowej apteczki. Opracowana przez lekarzy pediatrów.

Łącznie od końca 2008 roku wydrukowaliśmy ponad 600 tysięcy broszur, dystrybuowanych przez poradnie i przychodnie lekarskie.

KNIHA ZDROWA CIĄŻA

Książka o tym, co najważniejsze dla zdrowego rozwoju dziecka – o właściwym odżywianiu i ćwiczeniach. Zawiera 16 smacznych przepisów, przygotowanych przez dietetyczkę, ugotowanych przez znanego czeskiego kucharza i opatrzone zdjęciami krok po kroku.

ANGIELSKOJĘZYCZNA WERSJA BABYONLINE.CZ

Opieka nad kobietami w ciąży jest w Republice Czeskiej na wysokim poziomie i śmiało może się równać z innymi rozwiniętymi krajami. W porównaniu z niektórymi jest wręcz lepsza, ponieważ dostęp do niej ma każda kobieta w ciąży i każde jeszcze nienarodzone dziecko.

Wersja angielskojęzyczna portalu, którą właśnie przygotowujemy, ma służyć:

  • Obcokrajowcom pracującym w czeskiej służbie zdrowia, aby wiedzieli, co wchodzi w zakres opieki zdrowotnej u nas,
  • Przyszłym mamom mieszkającym za granicą, aby wiedziały, czego mogą oczekiwać i jak powinna wyglądać należyta opieka,
  • Przyszłym mamom mieszkającym w Czechach, aby miały świadomość tego, jak dobrze dba się u nas o nie i ich dzieci. A przynajmniej jak dobra była ta opieka do tej pory. Jest bowiem tylko kwestią czasu, kiedy z powodu obciążania lekarza nadmierną biurokracją i nieprzystającego systemu edukacji, który kształci obecnie nie lekarzy, ale wyrobników medycyny, stracimy tę jakość opieki.