Książki Jany Martincovej wydane przez wydawnictwo Babyonline

Do napisania i wydania własnych książek skłoniło nas, podobnie jak do uruchomienia portalu dla rodziców, chęć stworzenia własnego rzetelnego źródła wiedzy. W tym przypadku wartościowych książek edukacyjnych dla naszych dzieci.

W życiu dziecka są moim zdaniem
dwa zasadnicze okresy rozwoju:

1.

Okres przedszkolny, kiedy możemy dziecku, temu „niezapisanemu umysłowi”, przekazać i wzbogacić go w ogromną ilość informacji i wiedzy, przydatnych w życiu. To, co zdobędzie w wieku przedszkolnym, będzie jego skarbnicą w przyszłości.

2.

Drugim okresem jest dojrzewanie, kiedy z dziecka staje się dorosła dziewczyna lub chłopak, zupełnie zmienia się jego ciało, psychika, dynamika relacji. Właśnie w tym okresie nastolatkowie potrzebuję dostosowanych do ich potrzeb informacji, aby mogli zorientować się w sobie i w otaczającym ich świecie.

Dla dorosłych takim kamieniem milowym jest 40-tka, co doświadczyłam na własnej skórze i czemu zdecydowałam się poświęcić kolejną książkę po zdobyciu odpowiedniej wiedzy.

 • Interaktywna książeczka z rymowanymi wierszami dla dzieci, głównie w wieku od 2 do 5 lat. Uczy dzieci ćwiczyć, rysować, uczy je zdrowego stylu życia, bezpiecznych zachowań, zasad dobrego zachowania a także przekazuje wiedzę o otaczającym ich świecie (zwierzęta, rośliny, instrumenty muzyczne, planety itd.).

  W każdym wierszu ukryta jest jakaś wiedza lub umiejętności.

  Do książeczki z wierszami, celowo w oprawie spiralnej, aby hiperaktywne dzieci skupiały się w danym momencie tylko na jednym wierszu, dołączone są proste ćwiczenia grafomotoryczne „Rysowanie według wzoru” oraz zestaw kart memory.

  Zestaw kart składa się z kart z obrazkami do klasycznej gry memory, ćwiczącej pamięć wzrokową, z kart z literkami, które w połączeniu z kartami obrazkowymi służą do nauki liter i sylabizowania oraz z pustych kart, z których dziecko może stworzyć własnoręcznie narysowaną grę memory.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Pierwszy i dotąd jedyny na czeskim rynku wydawniczym kompleksowy, usystematyzowany zestaw zadań przygotowujący do szkoły.

  4 zeszyty: Jazda ołówkiem (ćwiczenia grafomotoryczne, zdjęcia prawidłowego sposobu trzymania ołówka i rozćwiczenie ręki przed pisaniem), Łamigłówki (rozwój umysłowy), Wiedza praktyczna (praktyczna strona życia i praktyczne umiejętności), Ćwiczenia i Ruch (zręczność, sprawność fizyczna, równowaga, koordynacja)

  Element motywacyjny: 160 naklejek, które dziecko po wykonaniu zadań nakleja na dużą mapę kosmosu formatu A1.

  Zestaw zadań dla przedszkolaka pozwala odkryć talent dziecka, jego słabsze i silniejsze strony, pomaga przygotować się dziecku do pierwszej klasy i nowych obowiązków. Ku naszemu zaskoczeniu efekty pracy z przedszkolakami w oparciu o „Zadania” znalazły swoje największe odbicie pięć lat później przy egzaminach wstępnych tych dzieci do 8-letniego gimnazjum.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Dla dzieci od 3. roku życia do ćwiczenia głosek, sylabizowania, poznawania liter oraz do gry pamięciowej, dla młodszych dzieci do rozszerzania słownictwa. 112 ręcznie rysowanych kart z literami alfabetu rozwijających u dzieci logiczne myślenie.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Prawdziwe rozmowy matki z 5-letnim synem. Na pytania dziecka m.in. skąd się wzięło na świecie, odpowiedziano zgodnie z prawdą, a przy tym w sposób delikatny, zrozumiały, bez zagłębiania się w skomplikowane szczegóły, i przede wszystkim z miłością.

  Na podstawie wspólnych rozmów powstała opowieść o miłości dwojga ludzi, której owocem jest dziecko. Książka daje wgląd w ludzkie ciało a narodziny dziecka są przedstawione jako naturalny element ludzkiego życia. Na zakończenie mowa jest o tym, że poród to dopiero początek drogi oraz że tak jak rodzice opiekują się dzieckiem, dziecko powinno zaopiekować się rodzicami, kiedy będą już starzy.

  Gorąco apeluję, żeby nie przegapić tych intymnych rozmów z małym dzieckiem, które traktuje wszystko, także sferę seksualną, jak coś naturalnego, bez tabu i czysto praktycznie. Dlatego nie zadowoli się żadnymi bajkami ani abstrakcyjnymi porównaniami, których nie dość, że nie zrozumie, to z czasem z ich powodu może stać się w szkole obiektem drwin ze strony innych dzieci.

  Jeżeli nie uda się Państwu porozmawiać o intymnych kwestiach z dzieckiem w wieku przedszkolnym, można to z naszą książką nadrobić do ok. 10 roku życia dziecka. Część mam już to sprawdziła. Potem czas już na drugi stopień edukacji seksualnej, dla nastolatków.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Przewodnik dla młodej, nowoczesnej dziewczyny. O wszystkim, co chcę, aby wiedziała moja córka.

  Choć książka jest obszerna i nabita informacjami, ma lekką, przyjazną w lekturze formę – to rozmowa między trzema przyjaciółkami (Lilką – siostrą Tomka, czyli Małego Mądrali z książki „Mamo, jak przyszedłem na świat?”, Julki i Zośki) oraz matką jednej z dziewczyn – lekarką Ewą. Do niej zwracają się dziewczyny o radę, nie tylko w kwestii zdrowia. Lekarka Ewa z pomocą swoich przyjaciół i znajomych pokaże im także tajniki makijażu, gotowania i ćwiczeń na wzmocnienie mięśni głębokich i mięśni dna miednicy.

  Tekst jest okraszony humorem, stylem, kobiecym wdziękiem a przede wszystkim zawiera ważne i rzetelne informacje potrzebne każdej nastolatce. Książka jest inspirowana nie tylko pytaniami dorastających osób, ale także dorosłych kobiet i mężczyzn, zadawanymi na portalu Babyonline.cz tworzonym przez ekspertów.

  Ilustracje oraz recenzja treści są autorstwem nastolatek, w tym mojej mojej córki, która pozowała nam do zdjęć do rozdziałów poświęconych modzie, makijażowi, ćwiczeniom i higienie jamy ustnej (tu akurat nie do końca dobrowolniedobrovolně).

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Przewodnik dla dojrzewających chłopaków w prawie komiksowej formie. To po to, żeby nie zmęczyć ich zbytnio czytaniem. Nie znaczy to jednak, że jest w niej mniej ważnych informacji! Wręcz przeciwnie. Wykorzystaliśmy tylko formę bliską nastolatkom, którzy więcej wyczytają z obrazku z tekstem niż z pół stronicowego czystego tekstu. Książka dla chłopców ma żywy styl i teksty wprost zaczerpnięte z życia. Wiele mam dzwoniło lub pisało do mnie, mówiąc, że musiałam je chyba podsłuchiwać, bo w książce padają identyczne słowa, jak w ich domu.

  W książce ponownie spotykamy się z Tomkiem i Lilką, których znamy już z poprzednich dwóch książek. Tylko mama, cierpliwa przyjaciółka dziewczyn z książki „Czego nie dowiesz się od koleżanek...”, w opowieści o dojrzewaniu Tomka zmienia się w mamę-cerbera. Ale i tak można poczuć, że się szanują, słuchają i chcą się porozumieć, zrozumieć i pomóc sobie nawzajem.
  Ta książka również inspirowana jest pytaniami nastolatków zadawanymi lekarzom na portalu Babyonline.cz. I podobnie jak przy książce dla dziewczyn ilustracje i korekta jest autorstwem młodzieży.

  Dlaczego warto podarować nastolatkowi książkę o ciele, higienie, relacjach i seksie? W tym okresie nie każdy już zwierza się ze wszystkim rodzicom. A właśnie w okresie dojrzewania tak ważne jest dostarczyć mu właściwych informacji o seksie, zanim zacznie szukać w sieci, gdzie może znaleźć mnóstwo nieprawdziwych informacji, nierealnych wzorców zachowań seksualnych i miedzy partnerami, o ciąży itd.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Książka o tym, co najważniejsze dla zdrowego rozwoju dziecka – o właściwym odżywianiu i ćwiczeniach. Zawiera 16 smacznych przepisów, przygotowanych przez dietetyczkę, ugotowanych przez znanego czeskiego kucharza i opatrzone zdjęciami krok po kroku.

  Pomysł i temat książki jest mój, współpracowałam przy jej przygotowywania, natomiast treść książki opracowały dietetyczka i fizjoterapeutka

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Jedyna książka kompleksowo poświęcona okresowi po 40. roku życia, prezentująca również sposób na odmłodzenie się naturalnymi metodami, w którym to procesie przypadkiem stałam się królikiem doświadczalnym.

  Na szczęście efekty był bardzo dobre. Teraz, korzystając z rad lekarzy i innych specjalistów staram się je utrzymać i nie zaniedbywać pielęgnacji samej siebie.

  Oprócz rozdziałów, poświęconych zagadnieniom estetycznym, takim jak odmłodzenie wyglądu, makijaż, moda dla kobiet po 40-tce są w książce również rozdziały poświęcone profilaktyce i odpowiedniej higienie jamy ustnej, zdrowemu odżywianiu, ćwiczeniom oraz porady lekarki ginekologa i seksuologa na temat menopauzy.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >
 • Kniha učící děti hravou formou moudrosti našich předků určená především pro předškoláky a školáky, své si v ní však najdou i dospělí. Jednotlivá přísloví jsou objasněna nejen slovně, ale také pomocí obrázku a říkanky, vždy nabízí i prostor pro vlastní obrázek dítěte. Ke každému přísloví v knize navíc najdete úkol nebo otázku k zamyšlení, která dává podnět pro další diskuzi s dítětem, rozvíjení jeho fantazie a vyjadřovacích schopností.

  W sklepie internetowym: Przejdź do sklepu internetowego >