Współpraca i referencje

Lubię książki, które zostały przygotowane z najwyższą starannością, zarówno jeśli chodzi o treść, jak i grafikę. Dlatego tak dobrze pracowało mi się z Janą Martincovą, ponieważ wszystkie te publikacje, które miałam możliwość współtworzyć, w pełni spełniają moje wymagania. Ponadto Jana sypie pomysłami jak z rękawa i potrafi zarazić wszystkich swoim zaangażowaniem. Jej książki są tego najlepszym dowodem!

Mgr. Věra Tautová, DiS.

pedagog, tłumaczka, współautorka książek

Moja współpraca z Janą Martincovą zaczęła się ok. 5 lat temu. Bardzo cenię sobie jej profesjonalizm i nieustanną chęć doskonalenia się. Dzięki swojemu doświadczeniu w popularyzacji wiedzy medycznej potrafi zaproponować swoim klientom kampanie, które są bardzo skuteczne, przygotowane dokładnie na miarę ich potrzeb i w oparciu o specjalistyczną wiedzę. Na Janie można polegać, jest profesjonalna, miła i uczynna. Podziwiam jej zaangażowanie, które daje bardzo szybkie pozytywne efekty i poczucie dobrze wykonanej pracy. Z pełnym przekonaniem mogę polecić ją wszystkim, którzy poszukują efektywności, jakości i partnerskiej współpracy.

Bc. Andrea Holásková, DiS.

marketing manager wydawnictwa Babyonline

Dziękuję Janie, że zaprosiła mnie do współpracy i mogłam w ten sposób wnieść swój wkład w przygotowanie wyjątkowego zestawu zadań, przygotowujących przedszkolaki do szkoły. Wśród dzieci, rozpoczynających swoją naukę w 1. klasie szkoły podstawowej, poznam, które zostało do tego przygotowane, a które nie. I dla tych przygotowanych dzieci, i dla nas pedagogów jest ten pierwszy rok łatwiejszy, a dzieci już od pierwszych dni szkoły mają poczucie sukcesu i radości.

Mgr. Irena Košutová

nauczycielka SP

Autorka serii książek Babyonline, MUDr. Jana Martincová, już od 12 lat wykonuje pracę zasługującą na uznanie. W swoich książkach porusza intymną tematykę ważną dla dzieci, nastolatków, rodziców i wychowawców. Zabawne ilustracje młodych twórców uzupełniają pytania młodych ludzi na temat życia seksualnego w okresie dojrzewania, znaczenia higieny osobistej i sportu, oraz tego, jak ważne jest zachowanie rozsądku przy wyborze partnera. Zwłaszcza dziewczynom dedykowane są rozdziały poświęcone pielęgnacji twarzy, makijażowi i ogólnej dbałości o swoje ciało i psychikę. Uroda jest ważna dla estetycznego postrzegania otoczenia i dopełnia harmonię życia w rodzinie i grupie. Nierozłącznym elementem tej harmonii jest przede wszystkim szacunek do rodziców i osób starszych. Autorka, wrażliwa pisarka i matka dwóch nastoletnich dzieci, poświęca uwagę zarówno problemom dziewczyn, jak i chłopców, a także temu, jak dobrze wyglądać i czuć się po 40. Wszystkie książki zawierają informacje sprawdzone od strony medycznej, psychologicznej i estetycznej, są stylowe, przyjemne w lekturze i w żadnym przypadku nie są pisane z pozycji wszystkowiedzącego mentora. Lekarka Jana Martincová rozumie, co dzieje się w psychice dziecka, w psychice dojrzewających nastolatków i potrafi im w nienachalny i pomocny sposób doradzić.

Mgr. Ruth Flugrová

licealny pedagog szkolny i redaktor książek wydawnictwa Babyonline

Rzadko trafia się klient, który dokładnie wie, czego chce i z maksymalnie profesjonalnym podejściem reaguje na efekty czyjejś pracy! Taką osobą jest Jana Martincová. Specjalistka w swojej dziedzinie, która nie boi się nowego podejścia w kształceniu dzieci, nastolatków i dorosłych. Współpraca z Janą przynosi wiele ciekawych inspiracji i okazji do poszukiwania nowych możliwości prezentacji nie tylko jej własnej pracy, ale także osiągnięć innych lekarzy i specjalistów. Kobieta, która żadnego wyzwania się nie boi :)

SENEBOY | GRAFIK

www.seneboy.cz

Z Janą Martincovą znamy się tyle lat, że już nawet nie pamiętam, jak się nasza znajomość zaczęła. Ale wiem na pewno, że nigdy wcześniej nie spotkałem kobiety, która tak w pełni i efektywnie wykorzystuje swój czas i energię do pracy. W swoich publikacjach stara się przekazać tylko te naprawdę najlepsze informacje i rady, które najpierw konsultuje ze specjalistami z różnych dziedzin. Myślę, że widać w niej tę determinację, żeby robić wszystko na 100% albo wcale.

David Viktorin

Head chef Chateau de frontiere

Bardzo szanuję panią Martincovą za to, że postawiła sobie za zadanie uświadomić ludziom, jak ważna jest profilaktyka, w każdym możliwym zakresie. Doceniam jej wielkie zaangażowanie, z jakim podchodzi do swojej pracy. Cenię sobie to, że informacje są zawsze bardzo starannie przygotowane, opracowane wyłącznie przez specjalistów wykształconych w danej dziedzinie, czy to lekarzy czy innych ekspertów. Pani Martincova potrafi namówić ich do współpracy i każdy temat dogłębnie studiuje. Dzięki temu ufam jej informacjom i mogę je gorąco polecić również swoim pacjentom. W swoich książkach stara się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które zadają jej czytelnicy, i to czyni z niej właściwą osobę na właściwym miejscu. Żaden temat nie jest dla niej tematem tabu, do każdej kwestii z zaangażowaniem poszukuje najlepszego doradcy, sama nie boi się testować na sobie różnych zabiegów, a celem tych działań jest jak najlepsze przedstawienie własnych doświadczeń i specjalistycznej wiedzy szerokiemu kręgowi czytelników bez względu na wiek.

Petra Koucká, DiS.

higienistka stomatologiczna

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z MUDr. Janą Martincovą. Do problematyki zdrowotnej podchodzi bardzo poważnie, weryfikuje dane, nie boi się zapytać specjalisty, czy naprawdę uważa tak, jak mówi. Wybiera tematy, które są naprawdę ważne, nie które są akurat modne. Jej zaangażowanie w problematykę zdrowia dzieci, zajścia w ciążę i zdrowego przebiegu ciąży jest mi bardzo bliskie, zawodowo i osobiście.

Prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.

samodzielny pracownik naukowy Kliniki Medycyny Reprodukcyjnej i Diagnostyki Preimplantacyjnej Repromeda

Z lekarką Janą Martincovą znamy się od szkoły podstawowej, do której wspólnie uczęszczałyśmy. Zawsze podziwiałam w niej autentyczność, z jaką podchodziła do wszystkich zadań i wyzwań życiowych, entuzjazm i niekończącą się energię. Jako lekarz rodzinny jestem jej wdzięczna za to, że założyła i świetnie prowadzi portal www.babyonline.cz. Z tego co wiem, to jedyna tego typu strona w Czechach, na której prezentowane są opinie różnych specjalistów pracujących z dziećmi oraz opinie i doświadczenia rodziców, wszystko na wysokim, ściśle kontrolowanym profesjonalnym poziomie. W czasach internetowego szumu informacyjnego i relatywizacji faktów potwierdzonych przez naukę i doświadczenie cieszę się, że mogę rodzicom swoich pacjentów polecić tę stronę, mając pewność, że znajdą tam użyteczne i prawdziwe informacje. Książki lekarki Martincovej są wspaniałe – jednocześnie uczą i bawią, z wyczuciem poruszają tematy, o których nie każdy umie otwarcie rozmawiać, odpowiadają na wiele pytań. Z jej dotychczasowej pracy jasno wynika, że postawiła sobie za zadanie stworzyć platformę (online i wydawniczą), której wysoki poziom będzie tworzył przeciwwagę dla dzisiejszych pseudonaukowych opinii każdego na każdy temat, i pomoże w ten sposób rodzicom znaleźć w tym szalonym informacyjnym bałaganie pewny punkt oparcia, a także trochę spokoju u radości. Myślę, że dzięki swojej integralności i wytrwałości udało się jej to osiągnąć, a my – użytkownicy i czytelnicy – jesteśmy jej za to wdzięczni.

MUDr. Blanka Flugerová

lekarz rodzinny dzieci i dorosłych

MUDr. Jana Martincová to osoba, której nie jest wszystko jedno, z czym wysyła dzieci w świat. Z zespołem specjalistów zrobiła kawał dobrej roboty i wzbogaciła czeski rynek wydawniczy o znakomite publikacje, które uczą nasze dzieci i nastolatki, a także o książki, które przynoszą dużo wiedzy dojrzałym kobietom czy radzą przyszłym mamom. Do każdego tematu podchodzi z zapałem i z wielkim zaangażowaniem a czas, który temu poświęca, ma swoje odbicie w jakości jej pracy.

Mgr. Radka Krajsová

fizjoterapeutka i współautorka książek wydawnictwa Babyonline

Z Janą Martincovą zaczęłam współpracować prawie dziesięć lat temu. W tym czasie pracowałyśmy wspólnie nad kilkoma projektami, na których odcisnęła swoje indywidualne piętno. Moje osobiste uznanie ma przede wszystkim za to, że jej książki, broszury, artykuły są w stanie trafić do każdego, kto tylko chce się czegoś dowiedzieć i nauczyć. Są zrozumiałe i pełne informacji, które są naprawdę praktyczne i użyteczne. Autentyczność jej działań leży nie tylko w wyborze i sposobie opracowania poszczególnych tematów, ale także w umiejętności zapraszania do współpracy tych najlepszych specjalistów z danej dziedziny.

Mgr. Jana Eliášová

psychodietetyk

Wybitna specjalistka w swojej dziedzinie, perfekcjonistka, inspirująca osoba i przede wszystkim świetna koleżanka, na której można polegać, z którą przyjaźnię się od pierwszego roku studiów.

MUDr. Petra Kubáčková

mikrobiolog, autorka ilustracji do książek dla dzieci wydawnictwa Babyonline

Lekarka Jana Martincová wypełniła lukę na czeskim rynku. Udało jej się w doskonały sposób połączyć w zespół i zainspirować specjalistów i lekarzy różnych specjalizacji, którzy stanowią oparcie dla jej działalności, i wraz z nimi edukować i wychowywać potencjalnych pacjentów. Na swoim portalu wyjaśnia, uczy i doradza, co kto może lub czego nie powinien, co robić, kiedy…. Sama jest lekarzem i autorką wielu bardzo udanych materiałów edukacyjnych. Gorąco jej kibicuję i podziwiam.

MUDr. Silvie Rafčíková, MBA

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, biegły sądowy w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej

Dzisiejszy internetowy świat wręcz tonie w ilości informacji różnej jakości i wagi. Znaleźć wśród nich te, które są wiarygodne i można się na nich opierać w trosce o zdrowie dzieci, nie jest takie proste. Niezwykła pracowitość, dogłębne zaintersowanie tematem, zdolność znalezienia i wyboru tego, co ważne i umiejętność przedstawienia tego we właściwej formie grupie docelowej oraz oczywiście kwalifikacje, wynikające z medycznego wykształcenia MUDr. Jany Martincovej, to powody, dla których w realizację jej projektu Babyonline chętnie włączają się specjaliści i lekarze różnych specjalizacji i starają się przekazywać ludziom użyteczne, oparte na wiedzy porady, wyjaśniając przy okazji niejednokrotnie różne popularne mity i medialne nadużycia.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., MBA, FRCPS.

czołowy specjalista w dziedzinie epidemiologii, profilaktyki i leczenia chorób zakaźnych, infekcji szpitalnych i medycyny tropikalnej